سازمان ملل متحد روز 23 اسفند فهرست شادترین کشورهای جهان را اعلام کرد و حالا سایت بی بی سی فهرست نهایی را تایید کرد.اگر قصد مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور را دارید این کشورها مقصد مناسب شما هستند.ادامه مطلب...
ین بررسی بین 156 کشور جهان انجام گرفته است و فاکتورهای مختلفی برای بررسی شادی افراد در نظر گرفته شده است؛ از جمله میزان امید به زندگی، پشتیبانی اجتماعی، فساد، آزادی و همچنین 117 کشور نیز از لحاظ سطح شادی مهاجرینش بررسی شده است.

10. استرالیا
کشوری که پر است از سواحل زیبا و پاک، آب و هوای گرم و معتدل و همچنین دنیای زیبای زیر آب، کشور استرالیا اگرچه یک پله از سال قبل سقوط داشته است ولی همچنان در بین 10 کشور شاد جهان قرار دارد.

9. سوئد
سوئد امسال توانست یک پله بالاتر بیاید و از مقام دهم به نهم برسد. سوئد کشوریست که تقریبا هر تکه از سایر کشورهای  نوردیک را دارد از جمله کوههای نروژ یا جنگل‌ها و دریاچه‌های زیبای شمالی و فضای شهری همانند کپنهاگ. سوئد همچنین استکهلم را دارد که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شهرهای اسکاندیناوی است.

8. نیوزیلند
نیوزیلند یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان است که چند سالیست از رتبه هشتم تکان نخورده است. نیوزیلند نیز از جمله کشورهای زیبا و سرسبزیست که جاذبه‌های طبیعی بسیاری دارد و همیشه محیطی آرام و به دور از هیاهو داشته است.

7. کانادا
کانادا از جمله کشورهایی‌ست که در آن امید به زندگی بسیار بالا است. هرچند کانادا نیز همانند سال قبل در رتبه هفتم قرار گرفته و هیچ پیشرفت یا پسرفتی نداشته است اما این نشان می‌دهد این کشور بسیار پایدار و محبوب است.

6. هلند
کشور هلند از رتبه چهارم دو پله سقوط کرده و به رتبه ششم رسیده است. اما مردم این کشور هنوز لبخند به روی لبانشان است و رضایت بالایی از زندگی در این کشور دارند. علاوه بر آزادی‌هایی که مردم هلند دارند شاید دوچرخه سواری نیز دلیل دیگری برای شاد بودن آنها باشد!

5. سوییس
سوئیس در سال 2015 شادترین کشور جهان لقب گرفت اما حالا با گذشت سه سال به رتبه پنجم نزول کرده است. میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است و متوسط سن امید به زندگی 82 سال است. مردم سوئیس چند زبانه هستند و بیشتر آنها زبانهای آلمانی، فرانسوی و انگلیسی را متوجه می‌شوند. از همه اینها هم بگذریم چه کسی ممکن است در کنار جنگل‌های سرسبز و دریاچه وسیع و زیبای این کشور شاد نباشد.

4. ایسلند
ایسلند نیز یک پله از سال گذشته سقوط داشته و به رتبه چهارم این لیست رسیده است. اما ایسلند کشوریست که در آن مالیات کم است و مراقبت‌های بهداشتی و آموزش به صورت رایگان در اختیار شهروندانش قرار می‌گیرد. این کشور جزیره‌ای سال گذشته صلح‌آمیزترین نقطه زمین لقب گرفته بود.

3. دانمارک
دانمارک شادترین کشور سال 2016 و دومین کشور شاد سال 2017 بود و حالا به رتبه سوم رسیده است. اما این کشور موفقیت خود را مدیون اقتصاد پویا، مراقبت‌های پزشکی رایگان و پیشرفته و امنیت است. متوسط سن امید به زندگی در دانمارک 80 سال است، این در حالیست که به طور متوسط، سن امید به زندگی در جهان 71 سال برآورد شده است. اما این مساله نیز همیشه گفته شده است، مردم دانمارک به طور ژنتیکی از سایر مردم کشورهای جهان شادتر هستند.

2. نروژ
نروژ سال گذشته شادترین کشور جهان لقب گرفت. هر چند ایستادن در رتبه دوم شادترین کشورها نیز چیزی از این لقب کم نمی‌کند. شاید دلیل آن این باشد که نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که در آن برابری جنسیتی حرف اول را می‌زند. همچنین کشوری آرام و بی دردسر که کمترین مشکلات در آن دیده می‌شود عجیب نیست همیشه در لیست شادترین کشورهای جهان قرار بگیرد.

1. فنلاند
امسال فنلاند بعنوان شادترین کشور جهان انتخاب شد، بار دیگر یک کشور اسکاندیناوی در صدر لیست شادترین‌ها قرار گرفت. فنلاند پیشرفت قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است و از پله پنجم به پله اول رسیده. این کشور در میان کشورهایی که بهترین کیفیت زندگی را دارند نیز قرار گرفته است. همچنین صلح و آرامشی که در آن وجود دارد دلیل دیگری برای شاد زیستن مردمان آن خواهد بود.

فنلاند، هشتمین کشور بزرگ اروپا است که جمعیت آن حدود 5.5 میلیون نفر است که در میان آنها 300000 نفر از کشورهای دیگر هستند، این کشور همچنین بیشترین تعداد مهاجر از سایر کشورهای اروپایی را دارد.

ایران رتبه 106 از 156 کشور را دارد-ایالت متحده امریکا هم رتبه 18 را کسب کرده است
پ.ن:پس از برگزاری کنکور 97 پست های مهاجرتی زیادی کار خواهد شد و وضیعت رشته های پزشکی و دندان و دارو در این کشورها و نحوه ادامه تحصیل در این کشور ها تشریح خواهد شد